Categorie:

Review:

1000 euro

Dermo(piele) și pigmentarea(nuanțarea) este o artă,  folosită și în timpuri, când femeile foloseau cărbune pentru a sublinia conturul ochilor sau sprâncenelor mult prea arcuite. În prezent,  dermopigmentarea a devenit un demers fireșc în condițiile în care femeile sunt pasionate de frumusețe și perfecțiune. Conceptia despre machiajul semipermanent este de a oferi feței  luminozitate, linii corectoare, machiaj cosmetic, culori si nuanțe în funcție de preferințele și starea de spirit a fiecărui client!

Înscrierea la curs este accesibila tuturor persoanelor interesate de performanță în domeniul esteticii. Mai mult decât atât, cursanții noștri au descoperit că pot câștiga financiar aplicând procedura învățată la cursurile noastre acreditate, vocația devenin motivație.

Frumusețea, inspirația și viitorul de succes, se creionează prin accesarea cursurilor Școlii Evelyn!

La  Școala Evelyn te așteaptă un ambient în care performanța înseamnă talent și antrenament, pentru a îmbrățișa o meserie care de la vocație devine prestație.

Toate cursurile școlii sunt predate în sistem hibrid, focusate în procent mai mare pe partea practică oferind cursanților instrumente  de lucru individuale pe parcursul perioadei de învățare, în cadrul unui program flexibil, personalizat în funcție de alegerea solicitanților. Plata cursurilor cu posibilitatea achitării în două rate, se stabilește în funcție de durata școlarizării și a prețului integral.

După susținerea examenului de absolvire vă așteaptă Certificate europene acreditate de Ministerul Educației Naționale, emise deMinisterul Educației, Ministerul Sănătății și Direcția de Sănătate Publică. Atât certificatele de calificare, cât şi certificatele de absolvire sunt însoţite de o anexă denumită „Supliment descriptiv al certificatului” în care sunt precizate toate competenţele profesionale dobândite de cursant.

Frumusețea, inspirația și un viitor de succes, se creionează prin accesarea cursurilor Școlii Evelyn!

• Aplicarea normelor igienico-sanitare la locul de muncă ale dermopigmentistului
  • Planificarea activităților zilnice ale dermopigmentistului
  • Gestionarea resurselor materiale utilizate în procesul de dermopigmentare
  • Executarea operațiilor premergătoare dermopigmentării
  • Dermopigmentarea propriu-zisă
  • Promovarea produselor și serviciilor oferite prin dermopigmentare
  • Dezvoltarea profesională în activitățile specifice dermopigmentării

Trainerii școlii Evelyn sunt formatori acreditați, cu o vastă experiență profesională. În fiecare oraș avem specialiști în meserie care se ocupă de tine!

Unde se desfășoară cursurile?

Arad, Lugoj, Sânnicolau Mare, Târgoviște, Timișoara.

Primesc certificat acreditat după terminarea cursului?

După finalizarea cursului, vei participa la un examen acreditat de Ministerul Muncii și Educației și vei obține o diplomă recunoscută național și pe teritoriul Uniunii Europene.

Cursurile se fac online?

Da, la Scoala Evelyn puteți face cursuri total online următoarele cursuri:

– Comptențe digitale
– Contabilitate
– Referent resurse umane
– Formator
– Instructor preparator formare – Igiena

Pentru celelalte cursuri, doar partea de teorie poate fi făcută online. Practica se face fizic, în sala de clasă sau pe teren.

0,0
Rated 0 out of 5
0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
Excellent0%
Very good0%
Average0%
Poor0%
Terrible0%

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Detalii curs

Preț curs: 1000 euro

Taxă examinare: 152 euro, se achită în ziua examenului.

Durata de desfășurare: Conform programei școlare de la Ministerul Muncii și Ministerul Educației Naționale.

Școala Evelyn îți propune varianta premium a cursului, în care beneficiezi de sesiuni unul la unul cu trainerul.

Cursuri care te-ar putea interesa

Curs de Make-up

Învață să creezi adevărate opere de artă

Curs de Cosmetician – Tehnici avansate