Categorie:

Preț:

732 euro

Curs de Lucrător Comercial

Încă de începuturi, cu mii de ani în urmă, negoțul a cunoscut diferite forme, în funcție de evoluția societății. Schimbul de produse se făcea în funcție de nevoile primare, se oferea de exemplu sare în schimbul orezului. Apariția talanților au favorizat dezvoltarea comerțului prin crearea unui sistem mai bine organizat și au fost înlocuiți în timp de bani care au dus la apariția magazinelor fizice. În prezent, trăim vremuri în care și lucrătorii comerciali au nevoie să se reinventeze permanent pentru a face performanță. Iată de ce, nu strică să își aducă la zi cunoștințele în domeniu. Suntem în era comunicării directe, cerințele  clienților  sunt din ce în ce  mai  mari, iar nevoile acestora sunt diferite  comparativ  cu alte vremuri.

Cursul de Lucrător comercial din cadrul Școlii Evelyn, va  genera pentru fiecare absolvent o certificare în plus, demonstrând  că manifești angajament și dăruire pentru profesia aleasă, ceea ce poate conduce și  la o avansare mai rapidă în carieră.

La  Școala Evelyn te așteaptă un ambient în care performanța înseamnă talent și antrenament, pentru a îmbrățișa o meserie care de la vocație devine prestație.

Toate cursurile școlii sunt predate în sistem hibrid, focusate în procent mai mare pe partea practică oferind cursanților instrumente  de lucru individuale pe parcursul perioadei de învățare, în cadrul unui program flexibil, personalizat în funcție de alegerea solicitanților. Plata cursurilor cu posibilitatea achitării în două rate, se stabilește în funcție de durata școlarizării și a prețului integral.

După susținerea examenului de absolvire vă așteaptă Certificate europene acreditate de Ministerul Educației Naționale, emise deMinisterul Educației, Ministerul Sănătății și Direcția de Sănătate Publică. Atât certificatele de calificare, cât şi certificatele de absolvire sunt însoţite de o anexă denumită „Supliment descriptiv al certificatului” în care sunt precizate toate competenţele profesionale dobândite de cursant.

Frumusețea, inspirația și un viitor de succes, se creionează prin accesarea cursurilor Școlii Evelyn!

• Aplicarea legislației în vigoare privind sănătatea și securitatea în  muncă,apărarea împotriva incendiilor și pentru situații de urgență
  • Aplicarea cerințelor legale specifice profesiei
  • Oferirea de asistență clienților cu privire la selectarea produselor, caracteristicile și funcționarea acestora
  • Identificarea și menținerea relației cu clienții
  • Realizarea vânzărilor
  • Asigurarea de servicii post -vânzare
  • Monitorizarea comenzilor și a cantității stocurilor
  • Organizarea expunerii produselor
  • Întocmirea documentelor de evidență a achizițiilor și vânzărilor
  • Menținerea relației cu furnizorii

Nume Prenume

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Unde se desfășoară cursurile?

Arad, Lugoj, Sânnicolau Mare, Târgoviște, Timișoara.

Primesc certificat acreditat după terminarea cursului?

După finalizarea cursului, vei participa la un examen acreditat de Ministerul Muncii și Educației și vei obține o diplomă recunoscută național și pe teritoriul Uniunii Europene.

Cursurile se fac online?

Nu, acestea se țin la sediile noastre din orașele Arad, Lugoj, Sânnicolau Mare, Târgoviște și Timișoara.

0,0
Rated 0 out of 5
0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
Excellent0%
Very good0%
Average0%
Poor0%
Terrible0%

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Detalii curs

Preț curs: 732 euro

Taxă examinare: 152 euro, se achită în ziua examenului.

Durata de desfășurare: Conform programei școlare de la Ministerul Muncii și Ministerul Educației Naționale.

Școala Evelyn îți propune varianta premium a cursului, în care beneficiezi de sesiuni unul la unul cu trainerul.

Cursuri care te-ar putea interesa

Curs de Igienă

Învață noțiunile fundamentale de igienă

Curs de Croitorie